pl.png ru.png en.png

Naprawa skrzyni biegów – dlaczego zlecać to specjalistom?

 

Regeneracja skrzyń biegów to profesjonalna usługa, której nie wykonuje się w każdym zakładzie mechanicznym. Klient często nie ma świadomości, że naprawa skrzyni biegów nie jest tym samym, co wymiana klocków hamulcowych lub oleju. Zadanie to wymaga rzetelnej wiedzy mechanicznej. Warto więc wybrać wyłącznie sprawdzone, wyspecjalizowane w tej dziedzinie warsztaty.

 

Regeneracja skrzyni biegów - Lublin

 

Nie trzeba być mechanikiem czy pasjonatem motoryzacji, aby wiedzieć, że najważniejszymi elementami każdego samochodu są silnik i skrzynia biegów. Naprawa tych zespołów bywa więc tak samo kosztowna. To przekładnia odpowiada przecież za nabieranie prędkości. Skrzynia biegów ma za zadanie przekazać moc z silnika do kół.  Ponadto umożliwia podjazd na wzniesienie czy zmianę kierunku jazdy poprzez włączenie biegu wstecznego. Stanowi więc istotny czynnik pośredniczący w procesie poruszania się po drodze. Dzisiejsze samochody charakteryzują się mocnymi jednostkami napędowymi, co wymaga zastosowania odpowiednio przystosowanych rozwiązań mechanicznych, które zapewnią maksymalne wykorzystanie mocy samochodu.

Każdy producent samochodu stosuje własne rozwiazanie przeniesienia napędu, w oparciu o kilka najczęściej spotykanych skrzyń zmiany biegu, jak:

-manualne,

-bezstopniowe,

-automatyczne,

-półautomatyczne.

 

O ile przyjemność z jazdy pojazdem wyposażonym w automatyczną skrzynie biegów jest duża, o tyle już naprawa automatycznych skrzyń biegów może być znacznie kosztowniejsza, niż manualnych.