pl.png ru.png en.png

Jak dbać o skrzynie biegów? Czytaj Dalej....

Regeneracja skrzyni biegów czy naprawa uszkodzonej przekładni, nie musi być Twoim problemem, jeśli będziesz o nią dbać. Niestety, rzadko mówi się o tym, że skrzynia biegów wymaga większej uwagi czy przeglądów. Raczej nikt nie zastanawia się czy coś warto w tym kierunku robić, dopóki nie usłyszy charakterystycznego wycia w aucie lub nie poczuje nieprzyjemnego rwania. Wtedy na naprawy może być już jednak za późno. Jak więc jeździć, aby regeneracja przekładni nie była nam wcale potrzebna?

Części do skrzyń biegów

Jak dbać o skrzynię biegów podczas jazdy? Czytaj dalej....

Nawet jeśli nie mamy takiej świadomości, to często użytkownicy pojazdów wpływają na zużycie lub usterki skrzyni biegów poprzez nieprawidłową eksploatację auta. Istnieje kilka istotnych zasad podczas zmiany biegów, których należy bezwzględnie przestrzegać, aby cieszyć się dobrym stanem przekładni przez wiele lat. W czasie zmiany biegów trzeba do końca wciskać pedał sprzęgła, aby drążek mógł swobodnie się przesunąć do określonej pozycji.

Części do skrzyń biegów Mercedes

Renowacja skrzyń biegów w samochodach ciężarowych. Czytaj dalej ....

Remont skrzyni biegów TIR – to proces długotrwały i wymagający specjalistycznej wiedzy. Renowacja przekładni jest usługą, którą zajmują się tylko wybrane warsztaty mechaniczne specjalizujące się w tej branży. Powierzenie tego zadania musi być więc poprzedzone analizą rynku. Warto zapoznać się z opiniami klientów i porównać ceny usługi, bo te mogą się od siebie znacznie różnić.

Najczęstsze usterki przekładni w TIR-ach, Automaty i półautomaty, Doświadczenie kierowcy oszczędza skrzynię biegów Czytaj dalej ...

Jedną z popularnych usterek jest tzw. ślizganie się sprzęgła skrzyni biegów. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być np. zarysowanie okładziny koła zamachowego, co będzie się wiązać z jego wymianą. Inne problemy, to np. uszkodzenie siłownika, synchronizatora lub zaworu pneumatycznego. Kłopoty podczas eksploatacji skrzyni biegów mogą wynikać także z nieprawidłowo dobranych podzespołów lub niewłaściwego oleju, jakim mechanizm został uzupełniony. To dlatego tak ważne jest precyzyjne dokonywanie przeglądów i prowadzenie dokładnej dokumentacji wymienionych płynów lub części.

Części do skrzyń biegów Scania

Od mniejszych usterek do dużych problemów Czytaj dalej ...

Skrzynie biegów nie są jednymi z najbardziej usterkowych podzespołów samochodu. Zostały tak opracowane, aby bez problemu działały kilka, a nawet kilkanaście lat. Jak wszystko, tak i to może się jednak kiedyś zepsuć. Kłopot w tym, że naprawa skrzyni biegów jest bardzo kosztowna. Użytkownik samochodu staje wówczas przed dylematem czy pokusić się o całkowicie nową przekładnię, czy może postawić na regenerację skrzyni biegów? Czy to się w ogóle opłaca?

Regencja skrzyń biegów – gwarancja skuteczności Czytaj dalej...

Regeneracja przekładni to proces bardzo precyzyjny i niełatwy. Nie każdy zakład mechaniczny w Polsce może się pochwalić sukcesami w tej dziedzinie. Chcąc powierzyć to zadanie, warto zapoznać się z opiniami o firmie w Internecie i mieć pewność, że naprawa skrzyni biegów przyniesie oczekiwane rezultaty. Wszystkie elementy niezbędne do zregenerowania przekładni pozyskuje się z autoryzowanych punktów sprzedażowych ASO. Są to choćby uszczelniacze i łożyska. 

Naprawa skrzyni biegów – dlaczego zlecać to specjalistom? Czytaj dalej ....

Regeneracja skrzyń biegów to profesjonalna usługa, której nie wykonuje się w każdym zakładzie mechanicznym. Klient często nie ma świadomości, że naprawa skrzyni biegów nie jest tym samym, co wymiana klocków hamulcowych lub oleju. Zadanie to wymaga rzetelnej wiedzy mechanicznej. Warto więc wybrać wyłącznie sprawdzone, wyspecjalizowane w tej dziedzinie warsztaty.

Części do skrzyni biegów wozidło

Kiedy konieczna jest regeneracja skrzyni biegów? Czytaj dalej ...

Istnieje kilka zauważalnych objawów niewłaściwej pracy tego mechanizmu. Naprawa skrzyni biegów musi być wykonana, jeśli słyszymy charakterystyczne „skrzypienie” lub puknięcie podczas zmiany biegu. Wadliwa skrzynia biegów może się nam ujawnić już na postoju, kiedy zauważymy luzy w czasie poruszania drążkiem. W sprawnie działającym elemencie, nie powinny mieć one miejsca. Bywa, że drążek „rwie” w momencie naciskania pedału gazu. Niektóre problemy związane z tym zespołem są trudne lub niemożliwe do rozwiązania i wówczas czeka nas wyłącznie wymiana skrzyni biegów. 

Części do skrzyni biegów koparka